Egyik ötlet az volt, hogy a legfontosabb életre vonatkozó mondatokat, tanácsokat, gondolatokat mindenki válassza ki a saját részéből és alkossunk belőle egy egységes levelet, amit majd ajándékként továbbítunk a társainknak. (az ajándékos rész már megvolt, de az előadásról még szó nem esett)
A napraforgó és a nap története... Pillanatok, gondolatok, mozzanatok, szösszenetek, erőforrások, szerendipitás. Mert "csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden az"(Einstein) Én ez utóbbit választottam. És te?
péntek, január 22
Csapatmunka
„Amikor 2000 május 25-én megszülettél, öröm és boldogság költözött a szívembe. Egy baleset következtében immáron 20 éve, hogy mind a négy végtagom béna, ezért aztán nem tudtam, hogy kettőnk kapcsolata mennyire tud közeli lenni.[…] A pszichológiát tankönyvből tanultam, arra viszont, hogy kell nyitott szívvel élni állapotom tanított meg.[…] Még két éves sem voltál, mikor szüleiddel észleltük az autizmus jeleit. Ráébredtem arra, hogy még több mondanivalóm lesz számodra. Most már azt is el kell mondani, milyen az ha valaki más, ha különbözik a többiektől.”
Böngészem a szemináriumi prezentációk összefoglalóit. Egyik csoport a Daniel Gottlieb pszichológus és rádiós műsorvezető által írt Drága Sam című, 32 levélből álló regényt mutatta be, amit a szerző autista unokájának írt. Egyik nagy kedvencem a könyv. Egész félévben csapatokban dolgoztak a tanítóképzős diákok. Ez az alábbi beszámoló szépen rávilágít arra, mit is nyerhetünk a közös munka segítségével. Jól esett olvasni és látni azt, hogy megértették a LÉNYEGET.
Akkor születik eredményes munka, ha harmónia van. Ez minden esetben igaz. Sok ember, több ötlet. Ez be is bizonyosodott, ugyanis abban egyetértettünk, hogy nem akartunk az előzőekhez hasonló előadást. Aztán jöttek az ötletek.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése